Cordyceps a kardiovaskulární onemocnění

V dnešní době lidé velmi trpí na různé choroby kardiovaskulárního systému, ať už se jedná o infarkt myokardu, srdeční arytmii, nebo i cévní mozkovou příhodu. Srdce pro své fungování potřebuje pravidelnost. Musí pumpovat krev v pravidelném rytmu nebo mohou nastat životu ohrožující komplikace.

Srdce pak může bít nepravidelně, pomalu nebo zase velmi rychle. Při poškození rytmu nemusí být schopné pumpovat dostatečné množství krve, které tělo potřebuje, a tím pak dochází i k poškození mozku a dalších životně důležitých orgánů.

Srdeční arytmie

Je porucha srdečního rytmu. Srdce bije buď rychle, pomalu nebo nepravidelně. Nejsnadněji se dělí na:

bradykardii= pomalý rytmus srdce (méně než 60 tepů/min)

tachykardii = rychlý rytmus srdce (více jak 90 tepů/min)

Infarkt myokardu

Je ložisková nekróza vyvolaná poruchou prokrvení  koronárních arterií z 90 % způsobená trombem (krevní sraženinou).

Cévní mozková  příhoda

Je akutní onemocnění, které vzniká při ucpání mozkové cévy trombem. Ten přeruší krevní zásobení mozku okysličenou krví. V mnoha případech dochází k prasknutí tepny a nebezpečného krvácení do mozku.

 Cordyceps a kardiovaskulární onemocnění

Cordyceps snižuje krevní tlak a pomáhá zachovávat pravidelný a správný rytmus srdce. Přítomnost adenosinu má pozitivní vliv na koronární cirkulaci krve v koronárních tepnách (tepny, které vyživují srdce).
Dlouhodobé užívání Cordycepsu zvyšuje fyzickou zdatnost, všechny srdeční funkce a posiluje imunitní systém. Je velmi důležité jeho užívání jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním.
Cordyceps zvyšuje průtok krve cévami, a tím snižují riziko vzniku infarktu myokardu či ischemické choroby srdeční. Cordyceps v cévách mozku zlepšuje paměť a zabraňuje tím odumírání mozkových buněk, snižuje riziko objevení cévní mozkové příhody.

Při užívání Cordycepsu snižujete svůj krevní tlak, napomáháte dobrému průtoku krve cévami, které zásobují srdce a mozek. Zlepšujete svoji paměť, posiluje svou fyzickou výkonost a udržujete si správný rytmus Vašeho srdce.

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *