Cordyceps a vysoká hladina cholesterolu

V dnešní době je spousta lidí, kteří mají vysoký cholesterol. Mnoho z nich si myslí, že je to pro ně neškodné, ale opak je pravdou. Vysoká hladina cholesterolu může zvýšit riziko dalších život ohrožujících onemocnění, zejména kardiovaskulárních onemocnění. Častou komlikací je vznik aterosklerózy (zúžení cév, díky usasazování cholesterolových plátů). Nejčastěji to bývá infakt nebo cévní mozková příhoda a další.

Co je to vysoký cholesterol a jak vzniká?

Cholesterol je steroidní látka, která transportuje lipidy (tuky) v krevním řečišti. Je důležitý pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Pomáhá zpracovávat tuky v těle člověka a je podstatný pro tvorbu buněčných membrán. Cholesterol se dělí se na „špatný“ a „dobrý“ cholesterol.

Přiměřená hladina cholesterolu v krvi je 5,16 mmol/l.

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi se nazývá hyperlipidemie neboli hyperlipoprotemie. „Špatný“ cholesterol v krvi je pro člověka škodlivý a vzniká díky nesprávné výživě a příjmáním velmi nezdravých a zdraví škodlivých potravin. Je proto důležité začít něco dělat, aby jsme jeho hladinu v krvi snížili.

„Špatný“ cholesterol

Špatný cholesterol má tendenci se v těle usazovat, konkrétně v cévách. Znemožňuje tím tedy správný a dostatečný průtok krve cévami. dochází  ke vzniku aterosklerózy. Hrozí tu i velice vysoké riziko vzniku trombu (krevní sraženiny). Potom může dojít k infarktu nebo jiným velmi závažným, život ohrožujícím onemocněním.

Cordyceps a jeho účinky na vysoký cholesterol v krvi

Je zjištěno, že Cordyceps je velmi prospěšný přípravek, který napomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Brání vzniku cholesterolových plátů a zlepšuje průtok krve cévami. Zabraňuje usazování triacylglycerolů na stěny cév, tím se nemůže vytvořit cholesterolový plát, který ucpává cévu a může způsobit spoustu dalších problémů. Cordyceps snižuje hladinu cholesterolu a usazování lipidů pomocí makrofágů.

 

Hladinu cholesterolu snížíte správnou a dobrou životosprávou. Zařazením zeleniny a dalších zdravých potravin do jídelníčku a dostatečnou sportovní aktvitou. Pokud k těmto aktivitám přidáte ještě pravidelné užívání Cordycepsu, máte snížení vysoké hladiny cholesterolu v krvi jisté!

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.