Posilování imunity versus posilování inteligence imunitních buněk
Imunita je něco co s věkem oslabuje a je hodně ovlivněna patogeními traumaty, životním stylem, výživou a genetickou výbavou zděděnou po rodičích. Mnoho z nás trpí chronickými problémy, které mají kořeny v minulosti aniž bychom si toho byli vědomy. A i když existují opravdu úžasné léčivé rostliny, která dokáží posilovat imunitu jako je cibule, česnek a nebo echinacea, tak tyto rostliny působí jako přírodní antibiotika a stimulují imunitní systém. Ale pokud jsou užívané ve velkém množství nebo příliš často, tak to nevyhnutelně vede k přestimulování a autoimunní reakci, kdy organizmus začne útočit na vlastní buňky organizmu což vede k zánětu tkání.
Z výše popsaného důvodu je dobré pro posílení imunitního systému hledat rostliny, které působí na imunitu nikoliv antibiotickým mechanismem, ale prostřednictvím zlepšení buněčné komunikace na úrovni dendritických buněk a makrofágů, což zvyší schopnost rozpoznávání a ničení patogenů. Nemůže tak dojít k přestimulování imunitního systému, ale pouze to učiní existující imunitní buňky iteligentnějšími a šikovnějšími, něco jako kdyby prošli nějakým kurzem pro speciální bojové jednotky. Schopnosti těchto buněk jsou zcela zásadní při zásazích proti útočníkům z řad patogenů, vakcín a dokonce proti rakovinným buňkám. (1-5)
Duanwood Reishi – mechanizmus působení na imunitu
V tomto článku popíši několik mechanizmů, kterými Duanwood Reishi půsbí na imunitní systém. Duanwood Reishi má mnoho dalších prospěšných účinků, ale těm se budu věnovat až v dalších článcích. Je prokázáno, že polysacharidy v Reishi spouštějí a podporují růst kostní dřeně, což je místo kde se imunitní buňky vytvářejí a obnovují. Například během zimních měsíců, když je snížená produkce vitaminu D3 a fyzická aktivita je přirozeně snížená, snižuje se i hustota kostí a s oslabením kostí se snižuje i produkce buněk v kostní dřeni. To vysvětluje vyšší nemocnost v zimních měsích. (6, 13)
Podle mnoha klinických výzkumů zkoumajích poškození kostní dřeně při chemoterapii, Duanwood Reishi dokázala zvýšit tvorbu jak červených tak bílých krvinek, posílit imunitu a podle statistik i prodloužit dobu života nemocných. (6)
Jedním za takových příkladů je zdokumentovaný případ 47 letého muže, který podstoupil operaci žaludku po potvrzené diagnóze difuzního velkobuněčného B-Lymfomu (typ velmi agresivního nádoru). Po operaci byla provedena standartní kontrola vyjmuté části žaludku a nebyli nalezeny žádné rakovinné buňky. V místě původního nádoru byla vrsta aktivavaných T lymfocytů což jsou buňky, která pokud jsou aktivované dokážou zničit rakovinné buňky. Když se pacienta ptali na to co užíval při léčbě, tak tvrdil, že ihned po prvním oznámení jeho diagnózy užíval po dobu 5 dní velmi vysoké dávky Reishi. (12)
Ale Duanwood Reishi nezvyšuje jen počet T lymfocytů. Ona dokáže i zlepšovat inteligenci-schopnost vykonávat svoji práci u všech typů imunitních buněk. Například u NK buňky (NK natural killers – angl. natural killer cells, přirození zabíječi) představují 3.hlavní subpopulaci lymfocytů, 5–20 % lymfocytů. Dále u buňek, které vytvářejí protilátky a u T buňek, které jsou odpovědné za rychlou odezvu při objevení nových nebo „v paměti uložených“ antigenů. ( 3, 7, 8)
A Duanwood Reishi dokonce dokáže navrátit k normálu přestimulovaný imunitní systém, který už je v stavu akutní autoimunitní reakce kdy atakuje sám sebe. Příklady tohoto stavu jsou poruchy jako astma a revmatoidní artritida, dvě vysilující autoimunitní onemocnění u kterých je klinicky prokázáno výrazné zlepšení po suplementaci Reishi. (9-11)
Mechanizmy vysvětlené výše jsou jen malým zlomkem mystických léčivých vlastností Duanwood Red Reishi. Velmi silná vědecká data (viz odkazy pod článkem) potvrzující učinost Reishi na imunitní systém ukazují, že to je možná nejitelgentnější rostlina na imunitu na světě. Přeji vám sílu a dlouhý život plný zdraví a moudrosti.
Odkazy na zdroje:
2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20653103
3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21612588
4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22324409
5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16398597
6. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17182202
7. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22811667
8. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18550017
9. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21698671
10. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17219061
11. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19323907