Jak dlouho užívat Cordyceps

Cordyceps je neobvyklá parazitující houba, která si získala svou popularitu v oblasti podpory imunitního systému a obnovy fyzických sil. Ale jak dlouho ji užívat?

Cordyceps sinensis (nově Ophiocordyceps sinensis), česky housenice čínská je houba parazitující na larvách hmyzu. Najdeme ji především v Tibetu, Nepálu, ale i Bhútánu, v nadmořských výškách nad 3000 metrů. Cordyceps se už přes dvě tisíciletí používá k léčbě problémů s ledvinami a plícemi, ale také k obnově fyzických sil a imunitního systému. Další vliv spočívá v podpoře omlazení a posílení sexuální energie.

Jak užívat Cordyceps

Podobně jako třeba u Reishi, i u medicinální houby Cordyceps je důležité, jestli ji berete na akutní zdravotní problém nebo preventivně. Z preventivních důvodů pak sáhněte po jedné až dvou kapslích denně. Měli byste si ji vždy vzít zhruba dvacet až třicet minut před jídlem. Tobolku zapijte vlažnou vodou. V případě, že potřebuje řešit nějaký akutní problém, bere se o vyšší množství (tři až čtyři denně). Pokud si nejste jisti, zkonzultujte svou volbu s odborníkem na léčivé houby.

Nástup účinků

Pokud vás zajímá, za jak dlouho bude Cordyceps jako doplněk stravy účinný, záleží na vašem zdravotním stavu, ale také na citlivosti organismu. Výsledky v užívání se totiž liší. Většinou se jedná o nástup během několika dnů užívání. Pokud se jedná o chronickou nemoc, je zlepšení viditelné zhruba po dvou až třech měsících.

Jak dlouho užívat Cordyceps

Také stanovení lhůty, jak dlouho užívat Cordyceps, záleží na několika faktorech. Důležité je především vnímat řeč těla. To napoví, jestli léčba již zabrala a je dostačující nebo jestli je třeba pokračovat dál. V zásadě platí, že se Cordyceps dá užívat 3 měsíce, a pokud budete cítit potřebu dalšího užívání, nechte si zhruba 10-14 dní přestávku. Pak zase můžete pokračovat 3měsíční kůrou. Některé zdroje hovoří až o konzumaci po dobu jednoho roku.

Při výběru vhodného Cordycepsu vybírejte kvalitní produkty s certifikátem. Jestliže užíváte nějaké léky, je potřeba se s ošetřujícím lékařem domluvit, jestli na ně nemá vliv. Cordyceps totiž podporuje fungování imunitního systému a mohl by se tlouci s již užívanými léky. Podobně je třeba lékaře informovat i v případě operace.

Zdroj:
Wikipedia.org
V. Antonín, I. Jablonský, V. Šašek, Z. Vančuříková. Houby jako lék. Ottovo nakladatelství, 2013

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-602/cordyceps

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *