Cordyceps pro kočky: Houba pro imunitu i energii zvířete

Když využívají lidé doplňky z hub, mohou být vhodné i pro zvířata? Hodí se Cordyceps pro kočky?
Co se dozvíme ze studií a zkušeností při konzumaci?

Medicinální houby, mezi které se počítá i Cordyceps, se už dlouho využívají lidmi. V posledních desetiletích probíhají i různá testování nejen na savcích, ale i na lidech.

Houba Cordyceps

Houba Cordyceps sinensis (housenice čínská) patří mezi poměrně významné zástupce a nabízí několik variant využití. Jedná se především o vliv na imunitní systém, dýchací soustavu, srdce, působí na stres, ale i na výdrž, libido a plodnost.

Prospěšné vlastnosti houba získala díky biologicky aktivním složkám jako jsou polysacharidy, nukleosidy, cyklosporin, peptidy, vitamíny B1, B2, B12, E a K, všechny esenciální aminokyseliny, d-mannitol, deriváty ergosterolu a další steroly, alkaloidy, 80 typů enzymů, mastné kyseliny.

Jak Cordyceps pomůže kočce?

Imunita kočky

Podobně jako další houby, i housenice čínská má vliv na modulování imunity. Tato schopnost se může uplatnit u různých infekčních stavů, v případě alergie, ale i u podpory při rakovině a u autoimunitních onemocnění.

Podpora zdraví plic

Protože se Cordyceps hodí při různých infekcích, může se uplatnit také jako podpora zdravých plic. Využijete ho nejen u kašle koček, ale třeba i u astmatu.

Dodání energie

Cordyceps je známým adaptogenem, což znamená, že vyrovnává psychický a fyzický stres. Houbu využijete pro zklidnění a zároveň zvířeti dodá energii. Starší kočka pak může být čilejší a vypadat zdravěji. Díky antioxidačním složkám působí proti stárnutí.

Podpora stavu srdce

Díky svým účinným látkám Cordyceps snižuje hladinu cholesterolu. To je důležitý faktor pro zdravé srdce.

Kočky s diabetem

Kočky trpí diabetem stejně jako lidé. Už jsme zmínili, že housenice čínská má vliv na stav cholesterolu (snižuje vysoký cholesterol), což bývá vedlejší projev cukrovky. Vyrovnává ale také hladinu cukru v krvi.

Cordyceps tedy můžete využít pro mladé kočky, ale i stárnoucí zvířata. Hodí se pro kočky s diabetem, sníženou imunitou a se srdečními chorobami.

Zdroj:
Wikipedia.org
V. Antonín, I. Jablonský, V. Šašek, Z. Vančuříková. Houby jako lék. Ottovo nakladatelství, 2013

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *