Nejlepší cordyceps nemusí být ten divoce rostoucí. Podle čeho vybírat?

Nejlepší cordyceps

Medicinální houby ve formě doplňků stravy zažívají v posledních letech velký boom a pro laika může být těžké vyznat se v tak široké nabídce. Z logiky věci se může zdát, že nejlepší cordyceps je ten, který roste v divoké přírodě. Ovšem i v umělém prostředí vzniká velmi kvalitní produkt. Jak nejlepší cordyceps poznáte?

Cordyceps sinensis neboli housenice čínská (to podle svého podlouhlého tvaru) je medicinální houba, která se v tradiční čínské medicíně využívá už po dlouhá staletí. Je oblíbený mezi sportovci, protože je povzbuzuje k většímu výkonu. Dále posiluje libido a plodnost, působí jako přírodní antidepresivum a antibiotikum, pomáhá při boji s alergiemi a využívá se také jako podpůrný léčebný prostředek u onkologických pacientů.

Nejlepší cordyceps roste divoce i uměle

Cordyceps se přirozeně nachází v oblastech himalájské plošiny, tedy v relativně vysoké nadmořské výšce a při nižší hustotě vzduchu. Cena za kilogram volně rostoucího cordycepsu se pohybuje okolo 2 500 amerických dolarů. Sběr houby ve volné přírodě je navíc přísně regulován.

Simulovat podobné podmínky se však velmi dobře daří i v umělém prostředí. Cordyceps sinensis se tak stává cenově dostupnějším a na své kvalitě přitom nic neztrácí. Naopak se dá lépe ovlivnit čistota výsledného produktu. Kromě toho je v pěstírnách možné vyvíjet nové druhy nebo využívat křížení mezi jednotlivými kmeny.

Při koupi cordycepsu si přečtěte, od jakého dodavatele přípravek pochází a jakým způsobem byl zpracován. Ověřený dodavatel by měl být schopen prokázat kvalitu svého produktu platným certifikátem.

Jaké další parametry má nejlepší cordyceps?

Aby byl cordyceps skutečně účinný, měl by obsahovat co nejvíce polysacharidů (alespoň 40 %). Dále sledujte množství složky manitol – to by se mělo pohybovat od 15 % výše. Naopak se nenechte zmást údaji ohledně poměru extrakce, takový údaj na kvalitu cordycepsu nemá vliv.

Nejlepší cordyceps by měl obsahovat jen čistý extrakt, nikoliv přídatná plnidla a konzervační látky. Takto čisté tobolky mohou bez obav konzumovat i vegetariáni a vegani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *