Medicinální houba Cordyceps jako přírodní antibiotikum

přírodní antibiotika v podobě zeleniny a hub

Když na vás útočí nemoci, chce to pořádnou obranu. Často saháme po antibiotikách v podobě léků, i když bychom nemuseli. Možná při přitom stačila jen šetrná léčba. Věděli jste, že je Cordyceps i přírodní antibiotikum?

Antibiotika a zdraví

Antibiotika jsou léky, které ničí některé mikroorganismy, případně zamezují jejich růstu. Nefungují ale u nemocí virového původu. Někdy zapůsobí razantně, ale přitom mají negativní vliv na střevní mikroflóru, která následně potřebuje posílit. Miroorganismy bývají ale také velmi odolné a těžko se hledá správná léčba. Antibiotika by se vždy měla dobrat celá a není vhodné je konzumovat příliš často. Antibiotické vlastnosti ale mají také některé přírodní látky nebo potraviny. Patří mezi ně třeba právě medicinální houba Cordyceps.

skupina přírodních antibiotik

Cordydeps sinensis

Cordyceps sinensis nebo také housenice čínská je houba, kterou hodně využívá tradiční čínská a tradiční tibetská medicína. Východní medicíny na ni sázejí jako na silný prostředek. Vykazuje nejen protizánětlivé účinky, stimuluje imunitu, ale také má silný antibiotický vliv.

Přírodní poklad je ceněný především pro vysoký obsah antioxidantů, enzymů i minerálů. Nechybí v něm vitamíny skupiny B, dále vitamíny E a K. Cordyceps obsahuje hořčík, vápník, železo, draslík a další minerály. Ukrývá také steroly, proteiny a enzymy.

Cordyceps – přírodní antibiotikum

Toto antibiotikum dokáže likvidovat řadu bakterií, konkrétně například zlatého stafylokoka, streptokoky. Houba se osvědčila především u opakovaných infekcí těchto koků. Právě zlatý stafylokok často dává organismu pořádně zabrat. Způsobuje jeho oslabení a startuje v těle spoustu infekčních hnisavých procesů, ať už na sliznici, kůži nebo ve vnitřních orgánech. Protože je zlatý stafylokok na léčbu antibiotiky rezistentní, často dochází k tomu, že se je zapotřebí antibiotika kombinovat. A právě proto, je tady šance pro Cordyceps. Toto přírodní antibiotikum stafylokoka zvládá likvidovat.

Cordyceps se osvědčil také především na potíže s dýchací soustavou na onemocnění dýchacích cest. Pomáhá i malým dětem, které často právě trápí na časté záněty dýchacích cest. Mezi léčivými houbami je dokonce považován za nejlepší produkt pro tyto zdravotní problémy. Ale pozor, housenici není vhodné po používat při horečnatých stavech.

Konzumací housenice se posiluje imunitní systém, organismus díky němu získává sílu a vitalitu.

Ideální je léčbu konzultovat s lékařem, aby nedošlo k zhoršení stavu.

Prevence jako základ péče o zdraví

Aby nebylo potřeba žádných léků, je třeba podporovat silnou imunitu. Pomoci v tom může třeba právě Cordyceps. Prevence spojená s kvalitním a pestrým stravováním, doplněná dostatkem pohybu a otužováním by měla zajistit, že se budete moci obejít bez antibiotik v podobě léku.

Podělte se v diskuzi se zkušenostmi s užíváním Cordycepsu. Pomohl vám zlepšit váš zdravotní stav?

serial-cordyceps-button

2 thoughts on “Medicinální houba Cordyceps jako přírodní antibiotikum

  1. Pavla Licakova

    Kde si mohu zakoupit cordyceps? V CR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *