Cordyceps pro psy – podpoří jejich imunitu

pes zabalený v dece

V lese na houbách je třeba dávat pozor, co pes zkonzumuje. Medicinální houby mu ale mohou prospět. Podívejme se na to, co může udělat Cordyceps pro psy.

Cordyceps se již dlouho využívá v tradiční čínské medicíně. Pomáhá lidem, ale také zvířatům. Cordyceps (housenice čínská) také patří mezi medicinální houby, které jsou předmětem řady vědeckých studií a testování. Kromě jiného se testuje i na zvířatech a lidech. Většina pokusů se provádí u zvířat na hlodavcích. Byly ale také uskutečněny studie na drůbeži nebo psech. Bylo prokázáno, že tato houba zlepšuje zdraví a navrací vitalitu.

běžící spokojený pes s dobrou imunitou

Cordyceps pro psy upevňuje zdraví

Podobně jako u lidí lze také využít Cordyceps pro psy. Prospěje především při podpoře imunitního systému, jehož dobré fungování je stejně důležité i u našich mazlíčků. V tomto ohledu velmi pomáhají polysacharidy, které jsou podstatnou součástí Cordycepsu.

Někteří veterináři využívají medicinální houby ve svých praxích. Příkladem je dr. Ihor Basko, který je autorem článků, kde o zkušenostech vypráví. Zmiňuje například běžné využívání v případě různých nemocí jater jako je hepatitida, cirhóza, dále bývá Cordyceps podáván také při nemocích ledvin.

Rakovina u psa

Stejně jako se týká rakovina lidí, může se týkat také psů. Cordyceps má protizánětlivé, protirakovinné a antimestastatické účinky. Právě protivirové působení má obrovský význam také při boji s rakovinou.

Na to, že se není třeba obávat medicinálních hub, včetně Cordycepsu, při rakovině u psa, odkazuje také australanka Sar Rooney, která se zabývá zvířecí naturopatií. Připomíná silné antioxidační vlastnosti této houby a jejich schopnost podporovat tvorbu přirozených zabijáků – NK buněk, které bojují proti virovým, ale také třeba nádorovým buňkám. Díky antioxidačním schopnostem jsou buňky chráněny.

Bylo také prokázáno, že Cordyceps brání metastázám a šíření některých druhů rakoviny. Právě metastázy znamenají rozšíření rakovinných buněk z původního místa nádoru do dalších částí těla, následkem je pak smrt. Když se tedy zamezí metastázám, prodlouží se nemocným s rakovinou délka života.

Jednou z aktivních složek Cordycepsu je cordycepin, který může prospět řadou farmakologických působení. Patří mezi ně také imunologické stimulace, dále antibakteriální, antivirové, antioxidační, protizánětlivé a protinádorové působení. Proto je tato složka velmi významná během léčby a po léčbě rakoviny u psů.

Při výběru Cordycepsu je dobré zvolit přípravek, který bude kvalitní a bude obsahovat alespoň 40 % polysacharidů. Tak umožníte vašim věrným průvodcům lepší podmínky pro rekonvalescenci nebo pro upevnění zdraví.

Podělte se v diskuzi pod článkem s tím, jak pečujete o své zvířecí kamarády. Podpořili jste zdraví vašeho psa některou z medicinálních hub, například Cordycepsem?

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *