Cordyceps a Diabetes mellitus

Co je to Diabetes mellitus?

Diabetes mellitus je chronické onemocnění, které vzniká v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Organismus potom není schopen zacházet s glukózou jako za normálních fyziologických podmínek, takže dochází k hyperglykémii ( zvýšená glykémie = cukr v krvi, s hodnotou více jak 5,7 mmol/l; normální hodnota glykémie je 3,5 – 5,7 mmol/l ).

Příznaky Diabetu mellitu

  • polydipsie (nadměrná žízeň)
  • polyúrie s nyktúrií (časté a nadměrné noční močení)
  • hyperglykémie (zvýšený cukr v krvi)
  • glykosúrie (pozitivní cukr v moči)
  • hubnutí a nevýkonnost
  • porucha vědomí
  • Kussmaulovo acidotické dýchání (zápach z úst)

 Účinky Cordycepsu na Diabetes mellitus

Cordyceps má velmi mnoho účinků, které napomáhají v léčbě Diabetu. Také napomáhá snižovat tvorbu krevních sraženin, snižuje riziko nepravidelných srdečních tepů, snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v krvi. Nejdůležitějším účinkem Cordycepsu u pacientů s Diabetem je snižování cukru = glykémie v krvi. Polysacharidový derivát Cordycepsu zvyšuje činnost jaterního enzymu = glukinázy. Ta snižuje vnitřní výrobu cukru a pomáhá regulovat zpracování cukru v játrech. Cordyceps také snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Výrazně sníží hladinu volných radikálů v krvi, které jinak cholesterol přivádějí do ještě škodlivější formy, a to je pro Diabetes špatné.

Je velmi důležité při léčbě Diabetu pravidelně užívat Cordyceps, protože zvyšuje metabolismus cukru v krvi a citlivost na inzulin. Cordyceps se u Diabetu užívá pouze jako doplňková léčba, protože u Diabetu mellitu je důležitá i farmaceutická a hlavně lékařská péče.  1. typ DM je závislý na inzulinu. Vzniká absolutním nedostatkem inzulinu v důsledku zániku beta buněk autoimunitním zánětem. U DM 2. typu, který vznikl relativním nedostatkem inzulínu nebo citlivostí inzulínových receptorů = inzulínová rezistence. Je důležité užívat pravidelně Cordyceps spolu s antidiabetiky ( léky na snižování cukru v krvi ).

Pro diabetiky je velice prospěšné pravidelné užívání Cordycepsu, který pozitivně působí na regulaci cukru v krvi a zvýšení citlivosti na inzulin. Je to velmi důležitý doplněk při léčbě!

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.