Cordyceps – pro děti může představovat prostředek na podporu imunity

rozesmáté děti na dlážděném chodníku při západu slunce

Cordyceps je parazitující houba, která byla v Číně po staletí konzumována na podporu imunity organismu. Jak může být prospěšný pro děti?

Čím je Cordyceps cenný

Cordyceps je zásobárnou různých biologicky aktivních látek. Ať už jsou to vitamíny B1, B2, B12, E a K, polyaminy, peptidy, deriváty ergosterolu, všechny esenciální aminokyseliny, L-tryptofan, L-arginin a lysin, d-manitol, alkaloidy. Nechybí ani 80 typů enzymů (i koenzym Q10), steroly, z mastných kyselin je to především kyselina olejová, kyselina linolová, kyselina palmitová a kyselina stearová. Mezi biologicky aktivní látky je třeba uvést i polysacharidy, nukleosidy a cyklosporin, protože právě ty mají výrazný vliv. V případě polysacharidů se jedná o hypoglykemický účinek a o pokles hladiny lipidů. CS-81002 je polysacharid, který stimuluje imunitní systém a přitom pečuje o organismus při ozáření a vyniká protirakovinnými účinky.

Vliv Cordycepsu na organismus

Praktici tradiční čínské medicíny považují housenici čínskou (český název této houby) za komplexního pomocníka při udržování rovnováhy jin a jang. Houba se uplatnila při potížích jako je astma, bronchitida, ale i třeba při anémii. Cordyceps je považován za tonikum, to znamená, že posiluje organismus po nemoci. Dodává energii, zlepšuje kvalitu spánku, posiluje vytrvalost, ale i podporuje chuť k jídlu.

Cordyceps pro děti

Použití housenice čínské obecně nezpůsobuje zjevné vedlejší účinky. Cordyceps nebyl dostatečně testován na dětech, nejsou tedy bližší údaje o bezpečnosti užívání. Také se nedoporučuje u osob se závažným onemocněním jater nebo ledvin. Doplňky stravy s Cordycepsem mohou užívat děti od tří let a je vhodné se předem domluvit s ošetřujícím lékařem. Obzvláště, pokud dítě bere nějaké léky.

Při dávkování se u malých dětí dá využít možnosti rozpojit tobolku s extraktem, a použít polovinu (z 500 mg tedy 250 mg). Aby dítě dostalo to nejlepší z Cordycepsu, je důležité sáhnout po kvalitním přípravku, který bude bez zbytečných příměsí a s doloženou jakostí.

Zdroj:
http://www.womenscenteroftexas.com/resources/infant.aspx?chunkiid=104680
https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/cordyceps

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *