Cordyceps a respirační onemocnění

Cordyceps je velmi důležitá čínská houba, která pomáhá k vyřešení řady zdravotních problémů. Cordyceps je důležitý ke zlepšení funkce dýchacího ústrojí.   V dnešní době lidé velmi trpí astmatem, zánětem průdušek, zahleněním či nemocemi horních cest dýchacích jako je např. rýma. Může se stát, že z obyčejného nachlazení a kašle se rozvine až zápal plic. Proto je velmi důležité Cordyceps užívat.

Astma bronchiale

Astma je nemoc horních cest dýchacích postihujících hlavně oblast průdušek. Lidé trpící astmatem to nemají lehké. Život jim ztěžují astmatické záchvaty. Dochází ke zúžení průdušek a průdušinek, což se projevuje nepříjemnou dušností. Astmatický záchvat je způsoben chybnou reakcí imunitního systému. Z astmatu se dále může rozvinout i zápal plic, který je velmi nebezpečný hlavně u starší lidí, kteří se s touto nemocí vyrovnávají hůř než lidé v dospělém produktivním věku.

Cordyceps a astma

Cordyceps zabraňuje stažení průdušnice, a tím zvyšuje průtok vzduchu do plic. U astmatiků je to velmi důležité. Protizánětlivé účinky Cordycepsu mají vliv na zlepšení funkce dýchacího ústrojí. Cordyceps také napomáhá k uvolnění stěn průdušek, tím je lepší využití kyslíku a následné zásobení těla kyslíkem. Cordyceps přispívá k dilataci ( rozšíření ) průdušek, což napomáhá k vyššímu vzniku adrenalinu v těle. Užívání Cordycepsu u chorob dýchacího ústrojí je velmi příznivé. Zlepšení stavu může být při pravidelném užívání dokonce až o 80 %. Cordyceps uvolňuje bronchiální stěny, tím přispívá k léčbě kašle, zahlenění a dalších respiračních onemocnění.

Cordyceps se běžně užívá v čínské medicíně na léčbu různých bronchiálních nemocí – astmatu, zánětu průdušek, zápalu plic,…atd. Podle vědeckých výzkumů je potvrzeno, že Cordyceps má blahodárné účinky na zlepšení stavu nemocného trpícího respiračním onemocněním.

 V dnešní době Cordyceps není uznán jako právoplatný lék, ale pokud se lidé chtějí léčit alternativní přírodní medicínou a zlepšit svůj zdravotní stav, měli by ho začít pravidelně užívat.

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *