Cordyceps a alergie je rovnice, která dává dobrý výsledek

žena trpí alergií u rozkvetlého pole řepky

Alergie je nepřiměřenou reakcí imunitního systému na konkrétní látku, která jinak nemusí být škodlivá. Dá se zvládat různými způsoby. Jedním je i využití medicinálních hub jako je Cordyceps. Alergie by se neměly podceňovat.

Mechanické bariéry jako je kůže a sliznice představují obranný štít organismu. Brání bakteriím, virům a dalším látkám, aby se dostávaly do těla. Pokud jsou oslabené, je vstup nebezpečných látek do organismu mnohem snazší.

spokojená alergická žena v poli rozkvetlých pampelišek

Protože z alergie se může vyvinout astma, nejedná se o až tak nevinný problém. Tyto nepřiměřené odpovědi obranného systému těla přitom nemusí mít příliš výrazné projevy, často se jedná o podrážděné oči nebo rýmu. Může se také ale jednat o větší komplikace, spojené s obtížným dýcháním. Mezi projevy alergie patří kromě podrážděných očí, rýmy a kašle také ekzémy nebo vyrážky. Příčinou alergické reakce mohou být pyly, trávy, prach, ale také roztoči, strava s konzervanty a další alergeny. Alergenů je dnes takové množství, že by vydalo na pořádně dlouhý seznam.

serial-cordyceps-button

Alergie postihuje nejen dospělé, ale trpí jí stále více dětí. Může vznikat i v pozdějším věku, ne náhodou se označuje i jako civilizační choroba.
Někdy se dá alergenům vyhnout, často ale představují problém. I přesto, že nebývají extra nebezpečné, znepříjemňují obvyklý život.
Většinou se na alergii berou antihistaminika – léky, které působí na příznaky. Někdy však mají vedlejší účinky.

Medicinální houby jako vhodná alternativa na alergii

Vhodnou alternativou jsou také medicinální houby. Jejich vliv cílí na úpravu imunitních reakcí. Působení účinných látek z hub se už využívá velmi dlouho. Díky biologicky aktivním látkám prospěšným organismu, jako jsou minerály, stopové prvky a aminokyseliny, ovlivňují zdraví. Různé studie patří mezi důkazy prospěšnosti hub, vedle mnohaletého využívání.
Studie potvrzují dobrý vliv na imunitní systém. V praxi to znamená potlačení nadměrné reakce imunitního systému. Na rozdíl od některých léků nemají medicinální houby vedlejší účinky a je možné je konzumovat preventivně. Mezi houby, které se dají využít na alergie, patří kromě Cordycepsu také Reishi.

Cordyceps zdolává alergie

Cordyceps sinensis (housenice čínská) je po staletí využívána tradiční čínskou medicínou jako harmonizační prostředek. Kromě toho posiluje plíce a ledviny. Toto přírodní antibiotikum se skládá z polysacharidů (především β-(1, 3)-D-glukany), přičemž optimální poměr v potravinových doplňcích je 40 %.

Přírodní antihistaminika

Cordyceps je schopen díky látkám jako jsou flavonoidy potlačovat vylučování histaminu. Jedná se o hormon, který může vyvolat menší nebo větší alergickou reakci. Dokonce až anafylaktický šok. Tento hormon vytvářejí především bílé krvinky. Díky potlačení tvorby histaminu působí houba lépe než antihistaminika (léky). Konzumace Cordycepsu nemá vedlejší účinky. Je důležité zmínit, že se jedná o přírodní prostředek, a proto je potřeba ho brát delší dobu, aby mohl naplno fungovat. Vhodné je tedy třeba začít před pylovou sezónou a užívat Cordyceps na alergii i chvíli po nástupu sezóny. Konzumovat ho mohou dospělí i děti.

Úleva od respiračních onemocnění

Studie prokázaly, že housenice čínská dobře působí proti respiračním onemocněním. Cordyceps umožňuje lepší průtok vzduchu do plic tím, že brání stažení průdušnice. Protizánětlivý vliv této medicinální houby je velmi důležitý i pro funkci dýchacího ústrojí. Cordyceps přispívá k uvolnění bronchiálních stěn, proto dochází k lepšímu odhleňování.

Z medicinálních hub vhodných na alergii jsme uvedli i Reishi (Ganoderma lucidum), která dodává tělu energii. Tato božská houba nesmrtelnosti podle tradiční čínské medicíny posiluje srdce i plíce a co je pro alergii důležité, tlumí kašel a astmatické projevy.

Máte zkušenosti s přírodními produkty, které pomáhají mírnit alergické stavy? Jak vám prospěly?

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.