Sexuální funkce dokáže zlepšit cordyceps

Cordyceps – lepší sexuální funkce a sexuální život

Zlepšení sexuální funkce je dnes výnosný obchod. Velmi mnoho lidí utrácí často spoustu peněz za přípravky na zlepšení jejich sexuálního života. Cordyceps jim toto přání splní. Pomůže spoustě lidem s tímto problémem, zejména mužům. Přispívá k léčbě sexuální dysfuknce. Cordyceps se nachází v tibetských horách ve výšce 4 000 až 4 500 metrů nad mořem. Dříve se používal hlavně na zlepšení sexuální výkonnosti u zvířat, později i u lidí. Také se užíval k  ,,dobití“ energie, což vlastně lidé vypozorovali u skotu, kteří ji s trávou spásali, a najednou byli ,,plní“ energie.

Užívání cordycepsu v historii

V Tibetu si pastveci všimli nebývalé aktivity yaků spásajích cordyceps

Dříve se extrakt používal v královských rodinách, aby zvýšil mužnost a plodnost mužů z královského rodu. Dnes, ale studie prokázaly, že užívání Cordycepsu je vhodné jak pro muže, tak i pro ženy např. při potížích s neplodností. Kromě toho, že je Cordyceps velmi účinný lék, velmi přispívá k léčbě sexuální dysfunkce až impotence. Hlavně zlepšuje vztah mezi muži a ženami. Jeho užívání má skvělý vliv na jejich sexuální život.

Dnes se Cordyceps používá na léčbu až 21 nemocí. Má blahodárné účinky i při chemoterapii a radioterapii, kdy je tělo velmi zatěžováno a je snížená schopnost obranyschopnosti organismu, tím je člověk více náchylný k různým onemocněním. Z toho vyplývá, že Cordyceps přispívá k posílení imunitního systému.

serial-cordyceps-button

Cordyceps – afrodiziakum – zlepšení sexuální funkce

Cordyceps má dobré účinky na léčbu různých sexuálních vad a problémů u žen i u mužů.  Extrakt pomáhá např. při potížích s erekcí u mužů zvýšením libida. Cordyceps má sílu překonat dokonce i impotenci. Jeho působením je vyvolána zvýšená schopnost uvolňování testosteronu, to také přispívá k lepší erekci. Na léčbu impotence u mužů se prodávají všemožné léky, ale při delším užití se často objevují vedlejší účinky. To u Cordycepsu rozhodně nehrozí – je úplně bez vedlejších negativních účinků. Může být tedy užíván bez obav.  Cordyceps se pěstuje ve volné přírodě a čistém horském prostředí. Také jeho další zpracování probíhá v dobrých podmínkách a je přísně kontrolováno.

Jakým způsobem cordyceps zlepšuje sexuální funkce

Pokud je cordyceps konzumován pravidelně zvyšuje hladinu energie a celkovou vitalitu. Tato houba nezvyšuje krevní tlak, ale ochraňuje srdce a cévní systém. Hladinu energie zvyšuje velmi mírným a přirozeným způsobem a účinek přetrvává i po vysazení užívání na rozdíl od účinků ženšene, a nebo rostlin s obsahem kofeinu např. guarana. Podle TCM cordyceps posiluje energii ledvin, které jsou odpovědné za celkovou energii v organizmu a také za správnou funkci pohlavních žláza a produkci hormonů u mužů i u žen.Dokáže tak léčit příznaky jako je slabá sexuální touha, neplodnost, snížené libido, málo spermií, a nebo jejich nízká aktivita. Vědci, kteří zkoumali jednotlivé složky této léčivé houby zjistili, že cordyceps aktivuje mechanizmy podobné těm, které aktivují pohlavní hormony.

Zvýšení hladiny testosteronu

Při invitro studiích na myších bylo zjištěno, že u myší s nízkou hladinou tetosteronu ho cordyceps dokázal výrazně zvýšit. U myší krmených cordycepsem se zvýšila hladina testosteronu v průměru o 170%. Cordyceps obsahuje glykoproteiny a polysacharidy které se vážou na LH receptory a to stimuluje produkci testosteronu. Vědci an Taiwanu zjistili, že u mužů, kteří užívají cordyceps se výrazně zvýšila hladina testosteronu.

Působení na erekci a libido u mužů

V roce 1995 proběhal v Japonsku studie která ukázala že extrakt z cordycepsu snižuje napětí uvnitř penisu v oblasti, která se nazývá „corpus cavernosum“. V této tkáni se nacházejí důležité cévy zásobující krví topořivá tělíska v penisu. Během sexuálního aktu krev proudí do této houbovité tkáně a zajišťuje erekci penisu.

erekce-corpus
Ve výzkumu provedeném v Huashanské nemocnici v Chinghai v Číně byl účinek cordycepsu zkoušen na 286 pacientech trpících impotencí. Užívali po dobu 40 dní, 3 x denně 1gram extraktu cordycepsu z obsahem 40% polysacharidů a 15% manitolu. 183 z nich po této době pociťovalo výrazné zlepšení sexuálního výkonu, zvýšení libida a dosažení plné erekce.

V Endokrinologickém ústavu v Chinghai bylo 50 pacientů trpících impotencí léčeno cordycepsem po dobu 40ti dní. 13 pacientů bylo úplně vyléčeno a 20 z nich popisovalo zlepšení libida a dosažení plné erekce. Podpůrnou metodou je i cvičení, tzv. Kegelovy cviky.

Jak cordyceps pomáhá zlepšit sexuální funkce?

  • Obnovením rovnováhy hormonálního systému
  • Zlepšením přítoku krve do pohlavních orgánů
  • Posílením krevního oběhu a posílením srdce
  • Posílením funkce ledvin – energie JING uložená v ledvinách je podel TCM odpovědná mimo jiné za sexuální funkce
serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.