Jak Cordyceps pomáhá na akné

pleť s akné

Kůže je velmi citlivý orgán a má na něj vliv řada okolností. Když se objeví akné, mohou pomoci i adaptogeny. Patří mezi ně i Cordyceps. Na akné má vliv strava, nebo třeba hormony.

Kůže je největším orgánem lidského těla a přestože se to nezdá, má na něj obrovský vliv. Nebo lépe řečeno – vypovídá o tom, v jakém stavu je lidský organismus. Kromě jiného lidská kůže také reguluje teplotu, odvádí odpadní látky a souvisí s nervovou soustavou. Obrovským způsobem působí na vzhled pleti výkyvy hormonů. Při hormonální nevyrovnanosti se pak objevuje jeden nebo více pupínků. Nemusí se ale jednat o předmenstruační období, těhotenství, menopauzu, ale také třeba psychicky náročnou fázi, plnou stresu. Určitou roli hraje i dědičnost, některé léky, bakterie.

Adaptogeny ovlivňují stav kůže

Na stav pokožky mají vliv i adaptogeny. Jejich úkolem je nejen omlazovat, ale také posilovat odolnost vůči stresu, ať už je jakéhokoliv původu (psychický, fyzikální nebo třeba chemický). A právě tato schopnost působit vůči stresu má velký význam. Mezi adaptogeny s vlivem na pokožku patří třeba bazalka posvátná, chřest hroznovitý, lékořice lysá.

Cordyceps na akné

Mezi adaptogeny se řadí i Cordyceps. Housenice čínská, jak se jmenuje tato cizopasná houba česky, vykazuje podle tradiční čínské medicíny antioxidační vlastnosti, chrání játra a ledviny a také třeba stimuluje imunitu.

Detoxikační houba Cordyceps pomáhá organismu vyplavovat toxiny z jater a zároveň chrání tělo před poškozením. Regulováním hormonální rovnováhy pomáhá právě se stavem pokožky, což se projeví třeba konkrétně na likvidování zánětu, v našem případě zánětu vývodu mazových žláz, tedy na akné.

Při využívání doplňků stravy s Cordycepsem je důležité dbát, aby byl přípravek kvalitní, ale také sledovat reakci těla. Kromě toho je důležité dbát na životosprávu a hygienu, správně se starat o aknózní pleť (vřídky nelikvidovat neodborným způsobem). Zkrátka celkově působit na pleť. Pokud se stav nezlepší, nebo dokonce zhorší, je třeba konzultovat tuto problematiku s lékařem, který doporučí další postup (třeba i vyšetření štítné žlázy, kontrolu na gynekologii).

Zdroj:
David Winston, Steven Maimes. Adaptogeny, Triton, 2011
https://cs.wikipedia.org/wiki/Akn%C3%A9

serial-cordyceps-button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *